Adresas: Vilnius, Algirdo g., 26 +370 645-79295

Mes dirbame: I - V 10:00 - 17:00 VI-VII nedirbame

 

 

Kaip gauti vizą į Rusiją pigiau

Gauti turistinę ar verslo (komercinę) vizą kelionei į Rusiją visai nesunku! Šiame straipsnyje mes papasakosime, kaip gauti Rusijos vizą pigiau ir kuo mažesnėmis sąnaudomis.

Mūsų įmonė jau kelerius metus sėkmingai padeda gauti vizas į Rusiją, todėl mes galime atsakyti į visus ar beveik visus klausimus, kylančius mūsų klientams ir verslo partneriams, kai jiems reikia vizų į Rusiją. Mes nusprendėme parengti straipsnį, kuriame išsamiai paaiškinsime, kaip išvengti biurokratinių vilkinimų ir gauti Rusijos vizą kiek įmanoma greičiau bei mažiausia kaina.

1 dalis: Rusijos vizos tipo pasirinkimas

Prieš renkantis būtent Jums tinkantį vizos tipą, išsiaiškinsime kelis momentus:

1. Kas yra Rusijos viza?

2. Kokių tipų būna vizos į Rusiją?

3. Kiek kainuoja viza į Rusiją?

4. Kiek laiko užtrunka gauti Rusijos vizą?

Kas yra Rusijos viza

Viza – tai užsienio piliečiams išduodamas leidimas įvažiuoti, apsistoti ar vykti tranzitu per Rusijos Federacijos teritoriją. Viza yra dokumentas, įklijuojamas į užsienio piliečio pasą.

Kas privalo turėti viza į Rusiją?

Jei Jūs esate užsienio, pavyzdžiui, Europos Sąjungos pilietis, kelionei į Rusiją Jums būtina turėti vizą. Kai kurių šalių, su kuriomis Rusija pasirašė dvišales sutartis, piliečiams vizų nereikia.

Kokių tipų būna Rusijos vizos

Priklausomai nuo Jūsų kelionės į Rusiją tikslo, vizos gali būti 6 tipų: turistinė, verslo (dalykinė), studento, darbo, privati, tranzitinė.

  • Turistinė viza. Tai pati populiariausia viza – ji išduodama keliaujantiems į Rusiją turistiniais tikslais ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui.  Turistinė viza taip pat yra pigiausiai, paprasčiausiai ir greičiausiai gaunama viza. Turistinė viza gali būti vienkartinė arba dviem kelionėms į Rusiją.
  • Verslo (arba dalykinė) viza. Ši viza išduodama piliečiams, keliaujantiems į Rusiją dalykinių vizitų ar verslo tikslais – pavyzdžiui, pasirašyti sutartis, surengti prezentacijas ar parodas, dalyvauti dalykinėse derybose, seminaruose, parodose, ieškoti naujų partnerių, keistis patirtimi (nepainiokite verslo ir darbo vizų!). Turėdami verslo vizą, Jūs negalite įsidarbinti Rusijoje, bet galite užsiimti Jums pelną nešančia veikla, pavyzdžiui: Jūs negalite įsidarbinti vertintoju, bet galite atvykti į Rusiją skaityti paskaitos apie vertinimą ir gauti už tai sutartyje numatytą atlygį. Dalykinė viza gali būti vienkartinė arba dviem kelionėms į Rusiją (galiojanti 1 arba 3 mėnesius) ir daugkartinė (galiojanti 3-12 mėnesių). Turėdami verslo vizą, Jūs galite būti Rusijoje ne ilgiau nei 90 dienų per kiekvieną 180 dienų laikotarpį – kitaip tariant, jei Jūs, pavyzdžiui, gavote metinę vizą nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d., šios vizos galiojimo laikas sąlyginai skirstomas į du laikotarpius: nuo sausio 1 d. iki birželio 30 d. ir nuo liepos 1 d. iki gruodžio 31 d. Kiekvienu laikotarpiu Jūs galite būti Rusijoje ne ilgiau nei bendrai paėmus 90 dienų. Verslo vizos išduodamos 1-24 mėnesių laikotarpiui.
  • Darbo viza. Turint šią vizą, Rusijoje galima oficialiai įsidarbinti ir dirbti. Darbo viza išduodama 1-3 metams. Jei Jūs norite gauti darbo vizą, Jūsų darbdavys Rusijoje turi Jums atsiųsti kvietimą. Jei Jūs ketinate vykti į Rusiją darbdavio paieškoms, patariame kreiptis dėl verslo vizos, galiojančios iki 3 mėnesių, arba dėl turistinės vizos, galiojančios iki 1 mėnesio.
  • Studento (mokslo) viza. Ši viza išduodama norintiems studijuoti ir įgyti aukštąjį išsilavinimą Rusijos Federacijoje. Studento viza išduodama turint aukštosios mokyklos kvietimą. Jei norite nuvykti į Rusiją susipažinimui su aukštąją mokykla, patariame kreiptis dėl verslo vizos, galiojančios iki 3 mėnesių, arba dėl turistinės vizos, galiojančios iki 1 mėnesio.
  • Privati viza. Ši viza išduodama užsienio piliečiams, turintiems Rusijos piliečio kvietimą. Už kvietimą atsako kviečiantysis asmuo, vizoje nurodomas kviečiančiojo asmens gyvenamosios vietos adresas (paprastai jam nuosavybės teise priklausantis butas). Daugelis Rusijos Federacijos piliečių nori forminti būtent privačius kvietimus, tačiau tai užtrunka ilgiau, nei forminant turistinius kvietimus, be to, privatus kvietimas nėra geriausias variantas sutaupyti.
  • Tranzitinė viza. Ši viza išduodama kelionei tranzitu per Rusijos Federacijos teritoriją i kitą šalį. Dėmesio! Šio tipo vizos nereikia užsieniečiams, atvykstantiems į oro uostus ir neketinantiems palikti oro uostų tranzito zonų, bei tiems, kas skrenda lėktuvu virš Rusijos teritorijos be persėdimo.

Bendrai paėmus, visų tipų vizų išdavimo procesas yra beveik vienodas. Skiriasi tik vizų išdavimo terminai ir anketų turinys. Esminis vizas skiriantis dalykas yra kvietimas, priklausantis nuo vizos tipo. Taigi, palyginkime visus vizų tipus.

3. Kiek kainuoja viza į Rusiją

Vizos kainą sudaro konsulinis mokestis, paslaugos mokestis ir aptarnavimo mokestis. Šių mokesčių suma priklauso nuo to, kaip skubiai norima gauti vizą, ir nuo to, ar kreipsitės dėl vienkartinės vizos ar vizos daugiau nei vienai kelionei į Rusiją.

Prie vizos kainos reikia pridėti išlaidas, skirtas įforminti žemiau išvardintus dokumentus:

  • Laišką-kvietimą (kitaip dar vadinamą „pagalbos vizai gauti dokumentu“, angl. „visa support“). Jei kreipsitės dėl turistinės vizos, tai bus kelionės čekis (vaučeris) ir jo patvirtinimas. Jei kreipsitės dėl verslo vizos, tai bus dalykinis kvietimas arba kvietimas, išduotas Rusijos Federacijos Migracijos tarnybos. Jums nereikia rūpintis šiais dokumentais – tuo pasirūpinsime mes.
  • Privalomojo medicininio draudimo polisą.  Kelionėms skirtas medicininio draudimo polisas kainuoja apie 0,50 eurų už kiekvieną kelionės dieną (jei kreipiamasi dėl trumpalaikės – iki 1 mėnesio galiojimo trukmės – vizos). Kreipiantis dėl ilgiau galiojančios vizos, medicininio draudimo poliso kaina gerokai sumažėja (polisas 3 mėnesiams kainuoja 20 eurų, polisas metams – tik 35 eurus).

4. Kiek laiko užtrunka gauti Rusijos vizą?

Turistinei ar verslo vizai gauti (turint priimančios šalies kvietimą) reikia visai nedaug laiko – 1 darbo dienos gauti kvietimą ir paruošti draudimo polisą bei daugiausia 10 dienų pačiai vizai gauti po to, kai visi reikiami dokumentai bus pristatyti į Konsulatą. Tačiau mes rekomenduojame imtis šių procedūrų iš anksto! Jei pasinaudosite skubos paslauga, Jūs galėsite atlikti visus formalumus mažiau nei per dvi savaites, o gal net per 2-3 dienas (jei kreipsitės dėl turistinės vizos).

DĖMESIO! Rusijos Federacijos Vizų centras išduoda vizas ne anksčiau, nei likus 3 mėnesiams iki numatomos kelionės dienos. Taigi, jei Jūs vyksite į Rusiją liepos mėnesį, pradėti rūpintis visais formalumais galite maždaug balandžio mėnesį.

2.Išsami instrukcija Rusijos vizai gauti

Norėdami gauti Rusijos vizą, Jūs turite mums pateikti tokius dokumentus ir informaciją:

      • Anketinius duomenis (jų pagrindu mes paruošime anketą Konsulatui)
      • Paso originalą
      • Kvietimą į Rusiją (visa support) – šiuo dokumentu pasirūpinsime mes.
      • Privalomojo medicininio draudimo polisą kelionės trukmei – šį dokumentą taip pat galime paruošti mes.
      • Vizos reikalavimus atitinkančią nuotrauką – ją galite pasidaryti mūsų biure visiškai nemokamai.

Taigi, iš esmės Jums tereikia paso, atitinkančio Konsulato keliamus reikalavimus Rusijos vizai gauti.

Galiojantis pasas

Vizai gauti būtina turėti pasą (asmens kortelė netinka). Paso galiojimo laikas turi baigtis ne anksčiau nei po 6 mėnesių po Rusijos vizos galiojimo pabaigos. Jei paso neturite, Jums reikia jį gauti atitinkamoje Jūsų šalies institucijoje. Pasas turi būti nesuplyšęs, nesuteptas, nesuglamžytas, pase turi būti visi puslapiai. Pase neturi būti jokių nesankcionuotų įrašų.

SVARBU: norint gauti vizą, būtina pateikti arba išsiųsti per kurjerį PASO ORIGINALĄ. Paso kopija netinka, nes viza klijuojama į pasą.

Privalomojo medicininio draudimo polisas kelionės į Rusiją trukmei

DĖMESIO! Privalomojo medicininio draudimo polisas kelionėms į Rusiją turi atitikti Rusijos Konsulato reikalavimus. Draudimo polisas turi galioti visoje Rusijos teritorijoje, polisas turi padengti visas medicinines išlaidas ir repatriaciją, mažiausia garantijos suma – 30 000 eurų.

Šį draudimo polisą galite įsigyti mūsų biure.

3.Ką iš karto reikia padaryti atvykus į Rusiją

Atvykus į Rusiją reikia užpildyti migracijos kortelę ir užsiregistruoti migracijos registre (tuo atveju, jei Jūsų kelionės į Rusiją truks daugiau nei 7 darbo dienas). Migracijos kortelę užsienio pilietis gauna kirsdamas Rusijos Federacijos sieną, ir paprastai jį užpildo pats, arba migracijos kortelę užpildo pasienio tarnybos pareigūnas. Migracijos registre Jus užregistruos viešbučio, kuriame nusprendėte apsistoti, darbuotojas.

Visos kelionės metu turėkite su savimi pasą, migracijos kortelę ir pažymą, patvirtinančią, jog esate užregistruoti migracijos registre.

Migracijos kortelė

Migracijos kortelę būtina užpildyti įvažiavus į Rusijos Federacijos teritoriją. Paprastai didžiuosiuose oro uostose šį reikalą išsprendžia migracijos tarnyba (kortelė užpildoma skaitmeniniu būdu arba ranka). Ši procedūra atliekama pasų kontrolės metu.

Kas yra migracijos kortelė?

Migracijos kortelė – tai maždaug paso puslapio dydžio dokumentas, turintis dvi vienodas dalis. Būtinai saugokite šį dokumentą – jį paprašys pateikti Jums išvykstant iš šalies. Be to, migracijos kortelės prireiks registruojantis migracijos registre – apie tai pakalbėsime kitame skyriuje.

Migracijos registras

Jei Jūs kreipėtės dėl turistinės vizos, Jums reikės užsiregistruoti migracijos registre per pirmas 7 dienas nuo įvažiavimo į Rusiją dienos (neskaitant savaitgalių ir švenčių dienų). Iki 2011 m. kovo migracijos registre reikėjo užsiregistruoti per 72 valandas, tačiau priėmus naują įstatymą, šis terminas buvo pakeistas.

Jei Jūs ketinate būti Rusijoje trumpiau nei 7 dienas, registruotis migracijos registre nebūtina.

Kam reikalinga laikinoji registracija Rusijoje?

Registracijos tikslas – pranešti tos vietos migracijos tarnyboms, kur Jūs apsistojote, apie tai, kad esate Rusijos teritorijoje.

Registracija – tai ne Jūsų pareiga. Jus privalo užregistruoti viešbučio, kuriame apsistojote, darbuotojai arba buto, kuriame gyvensite, šeimininkas.

Jei Jūs apsistosite viešbutyje, Jums atvykus atsakingas viešbučio darbuotojas turės pasirūpinti Jūsų užregistravimu migracijos registre. Jūsų paprašys pateikti pasą su viza ir migracijos kortelę, gautą kirtus Rusijos sieną.

Jei jūs gyvensite ne viešbutyje, bet privačiame bute ar name, jų šeimininkas privalo Jus užregistruoti nuvykdamas į FMT (Federalinės Migracijos tarnybos) padalinį arba į paštą. Jūsų asmeninis dalyvavimas nebūtinas – pakaks pateikti buto ar namo šeimininkui Jūsų paso pirmojo puslapio kopiją, vizą ir migracijos kortelę.

Pravartu žinoti, jog kai kurios įmonės gali atlikti laikinosios registracijos procedūrą už papildomą mokestį.

Taip pat prašome įsidėmėti, kad išvykstant iš šalies pažyma apie Jūsų registraciją migracijos registre (skirtingai, nei migracijos kortelė) nebūtina.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Vizos i Rusija ir Baltarusija © 2019. Visos teisės saugomos.